Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Hans Oster Hans Oster was een hoge officier binnen de ‘Abwehr’, Hitlers militaire inlichtingendienst. Oster waarschuwde op 9 mei 1940 dat Hitler daags daarop Nederl... »
'De haat mag niet overslaan naar onze straten' <p>'De situatie in Noord-Irak, Syrië en Gaza leidt in ons land tot spanningen en tot gevoelens van onmacht en onveiligheid. De haat die elders in de wereld ... »
Winston Churchill Al heel vroeg waarschuwde Winston Churchill voor het Duitse gevaar en het opkomend antisemitisme. ‘Oorlogen komen heel plotseling’, zei hij in februari ... »
Het is allemaal de schuld van Joden en Amerikanen De uitspraken van Gretta Duisenberg, echtgenote van ECBpresident Wim Duisenberg, over Israël en de joden en haar eenzijdige keuze voor de Palestijnen - hoe ... »
Reinhard Heydrich, Hitlers bloedhond in bezet Europa Op 27 mei 1942 pleegden Josef Gabcik en Jan Kubis in Praag een aanslag op Reinhard Heydrich. Deze oorlogsmisdadiger stond toen op het toppunt van zijn macht.... »
Hitler en de Arabieren <p>Hitler had een zekere minachting voor de Arabieren. Hij zag ze als raciaal inferieure Semieten. Aan de andere kant koesterden veel Arabieren grote bewonde... »
Het Ribbentrop-Molotov Pact 1939 In 1933 kwam in Duitsland de fanatieke anticommunist en antisemiet Adolf Hitler aan de macht. Dit gebeurde na de grootste economische crisis van de vorige ee... »
Adolf Eichmann 'Wanneer wij 50 Eichmannen zouden hebben gehad, dan zouden wede oorlog hebben gewonnen.' Dit zei Gestapochef Heinrich Müller, debaas van Adolf Eichmann, teg... »
De geheime oorlog tegen terreur Voor wie graag meer wil weten over wat er speelt achter de schermen, schreef Emerson Vermaat 'De geheime oorlog tegen terreur'. Tussen 1995 en 1997 werd de a... »
Hitler en de Arabieren Hitler had een zekere minachting voor de Arabieren. Hij zag ze als raciaal inferieure Semieten. Aan de andere kant koesterden veel Arabieren grote bewonderin... »