Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Een stok om mee te denken Wat was er eerst, de mens of de stok? Het eerste werktuig van de mens zou een stok zijn geweest, maar zonder die stok om mee te slaan was hij geen mens gewor... »
De koning met het gipsen been Coen Simon beschrijft hoe hij als kind onder de indruk was van zijn buurman en hoe deze man zijn held werd. Hij neemt de lezer mee op een zoektocht: Wat maak... »
Pleidooi tegen enthousiasme ‘Wij zijn geen doemdenkers. Echt niet. No fucking way.’ Hoe hartstochtelijk we ook pleiten voor een betere wereld, we kunnen niet ontkennen dat naast gee... »
Wachten op geluk De filosofie van het verlangenGenomineerd voor de Socrates WisselbekerDe moderne mens wil te veel, tenminste zo luidt zijn zelfdiagnose. Dus storten we ons m... »
Schuldgevoel Essay bij de Maand van de filosofie 2013. Alleen los verkrijgbaar in uw boekhandel! »
Thuis op het platteland Het platteland van Nederland is in verandering. De teruggang van de landbouw en het veranderend ruimtegebruik worden nauwgezet gevolgd in onderzoek en door d... »
Zo begint iedere ziener Genomineerd voor de Socrates Wisselbeker.<br/> <br/>Sommige gebeurtenissen zijn zó toevallig dat het moeilijk is er geen boodschap in te zien. Maar een bood... »
Met Kant op het strand Hoewel de zeeleeuw en de menselijke badgast van bovenaf veel op elkaar lijken, toont het strandleven een kenmerkend verschil tussen mens en dier: het dier ga... »
Vragen van Proust De ‘Proustvragenlijst’ is wereldberoemd. Het eerste boek erover verscheen in 1969, en vele zouden volgen. The Guardian en Frankfurter Allgemeine Zeitung ... »
Pleidooi tegen enthousiasme 'Wij zijn geen doemdenkers. Echt niet. No fucking way.' Hoehartstochtelijk we ook pleiten voor een betere wereld, we kunnenniet ontkennen dat naast geestdrif... »