Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Verslag van een onaanvaarde dood Chaja Polak verloor begin 2006 haar oudste zoon. Zij dacht nooit meer te zullen schrijven, 'schrijven bestond misschien wel, maar ergens onbereikbaar ver, in... »
Brief in de nacht In tijden van politieke aardbevingen en oorlog waarin we naar oriëntatie zoeken, blijft er bitter weinig ruimte over voor nuance. Het complexe conflict, en ... »
Twintig minuten In ‘Twintig minuten’ van Chaja Polak staat hoofdpersoon Bronia, decennia nadat ze het kamp heeft overleefd, op het punt haar man en dochter te vertellen ... »
De man die geen hekel had aan joden <p>In maart 2017 publiceerde NRC Handelsblad een interview met de schrijfster van het boek ‘Oorlogsouders’. Daarin wordt haar vrijwillig tot de Waffen-SS... »
Eden ‘Mijn eerste liefde, dat was mijn juffrouw’. Met deze zin begint Eden van Chaja Polak. ‘Mijn juffrouw’ is haar moeder, met wie zij als kind na de oor... »
De verlegen minnaars Nathan Freund, telg uit een joodse bankiersfamilie, leidt een teruggetrokken leven op Groot Hofstede. Hij woont op het landgoed met zijn vrouw Alice en zijn ... »