Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Het verdriet van de vrede In 1945, nadat de vrede is gesloten, trekken drie Joodse vrouwen, allen weduwe geworden, zich terug in ‘het familiehuis’ aan zee. Overgelaten aan zichzel... »
De verlegen minnaars Nathan Freund, telg uit een joodse bankiersfamilie, leidt een teruggetrokken leven op Groot Hofstede. Hij woont op het landgoed met zijn vrouw Alice en zijn ... »
Brief in de nacht In tijden van politieke aardbevingen en oorlog waarin we naar oriëntatie zoeken, blijft er bitter weinig ruimte over voor nuance. Het complexe conflict, en ... »
De man die geen hekel had aan joden In ‘De man die geen hekel had aan Joden’ kijkt Chaja Polak kritisch naar het boek ‘Oorlogsouders’ en de aandacht die dat boek in de media heeft gekre... »
Twintig minuten In ‘Twintig minuten’ van Chaja Polak staat hoofdpersoon Bronia, decennia nadat ze het kamp heeft overleefd, op het punt haar man en dochter te vertellen ... »
Verslag van een onaanvaarde dood Chaja Polak verloor begin 2006 haar oudste zoon. Door het verlies van haar kind dacht ze nooit meer te zullen schrijven, 'schrijven bestond misschien wel, ma... »