Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
De sneeuw van weleer <p>Aafjes, geboren in 1914, vertelt over zijn jeugd in Amsterdam-Oost (Indie-buurt), zijn vakanties in Noord-Brabant (Den Dungen) en zijn verblijf op seminar... »
Griekse kusten In de jaren vijftig reisde Bertus Aafjes door Griekenland, toen daar nog nauwelijks sprake was van toerisme. Zijn speurtochten naar de plaatsen die bekend zi... »
Morgen bloeien de abrikozen <p><em>Morgen bloeien de abrikozen</em> verscheen voor het eerst in 1954 en beleefde vele herdrukken. De meeste verhalen spelen zich af in en om Alexandrië ... »
De fazant op de klokketoren `Reizen zit de mens in het bloed. Er zit ongetwijfeld evenveel reislust in zijn bloed als zuurstof. De mens is per definitie een reiziger. Dat schrijft Bert... »
De rechter onder de magnolia De rechter onder de magnolia is een van Bertus Aafjes verhalenbundels over de legendarische rechter Ooka uit het 17e eeuwse Japan. Lang voordat de psycholo... »
Egyptische brieven Een indringend essay over het wezen van kunst en oorsprong van de poëzie. Het is geen koele analyse, maar een persoonlijk en bewogen verslag van een reeks i... »
Dooltocht van een Griekse held Bertus Aafjes had al veel gereisd door Egypte en Italië, toen hij in 1958 besloot de Griekse held Odysseus aan de hand van Homeros Odyssee na te reizen do... »
Het koningsgraf In 1947 ging Bertus Aafjes naar Egypte. In achtendertig dagen schreef hij aldaar honderd-en-één sonnetten, die in Het koningsgraf zijn bijeengebracht en in... »