Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Vrouw in Berlijn In april 1945 begint een Berlijnse vrouw, die op het moment van schrijven ongeveer dertig jaar oud is, haar dagboekaantekeningen. Berlijn is op dat moment pl... »
Een vrouw in Berlijn Er zijn veel dagboeken over het einde van de Tweede Wereldoorlog, maar er is er nauwelijks een dat zo openhartig is als dit. De schrijfster, die op het momen... »
Het verhaal van Tristan <p>Ontroerend en subversief, dat is het middeleeuwse liefdesverhaal van Tristan en Isoude, respectievelijk de neef en de echtgenote van koning Mark van Cornw... »
Karel ende Elegast In het ridderverhaal 'Karel ende Elegast' krijgt Karel de Grote in een droom bezoek van een engel die hem opdraagt uit stelen te gaan, anders zal hij sterven... »
de wolk van niet-weten Uit verlangen naar innerlijke vrede leggen velen zich toe op meditatie in de hoop zo ook te komen tot de mystieke beleving van het hogere of goddelijke. Vand... »