Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Books
De kunst van overleven Een van de oudste bevolkingsgroepen in Suriname zijn de Marrons. Zij zijn de nakomelingen van Afrikanen die in de 18e eeuw de plantageslavernij ontvluchtten ... »
Marcel Pinas Beeldend kunstenaar Marcel Pinas (Suriname, 1971) geeft in zijn werk de bedreigde cultuur van zijn geboortestreek Marowijne een tweede leven. Hij doet dat vi... »
Nederland & de slavernij Nederland & de Slavernij.In 2013 wordt herdacht dat Nederland 150 jaar geleden de slavernij in Suriname en de Nederlandse Antillen afschafte. Op vier cd's ho... »
Rotterdam in slavernij Eén op de acht Rotterdammers heeft tot slaaf gemaakte Afrikaanse voorouders in de familie. Hoe de Atlantische slavernij aanwezig was in Rotterdam en hoe Rot... »
Nederland & de slavernij In 2013 wordt herdacht dat Nederland 150 jaar geleden de slavernij in Suriname en de Nederlandse Antillen afschafte. In dit luisterboek hoort u over de Neder... »
Verzet tegen slavernij In 2013 wordt herdacht dat Nederland 150 jaar geleden de slavernij in Suriname en de Nederlandse Antillen afschafte. In dit luisterboek hoort u over de Neder... »
Van de hoed en de rand Traditionele Curaçaose feesten zijn ondenkbaar zonder de sombré di kabana, ofwel de strohoed, liefst met rafelrand. De sombré is een stuk erfgoed dat v... »
Rotterdam in slavernij Eén op de acht Rotterdammers heeft tot slaaf gemaakte Afrikaanse voorouders in de familie. Hoe de Atlantische slavernij aanwezig was in Rotterdam en hoe Rot... »
Op zoek naar de stilte OP ZOEK NAAR DE STILTE
SPOREN VAN HET SLAVERNIJVERLEDEN IN NEDERLAND
Hoe zichtbaar zijn de sporen van het Nederlandse slavernijverleden? Zijn er nog verborge... »