Boeklezers.nl is a network for social reading. We help readers discover new books and authors, and bring readers in contact with each other and with writers. Read more ».
Moeder en zoon <p>'In dit verhaal wil ik op een onnadrukkelijke wijze laten zien wat het betekent om ontworteld te zijn. En richting geven aan ons zoeken naar een huis, naa... »
Liter 94 Voor het nieuwe drietalige nummer van literair tijdschrift 'Liter', nummer 94, ging de redactie ver de grens over: Tanger. In essays, verhalen, poëzie en be... »
Berichten uit een belegerde stad Toen Abdelkader Benali aan het begin van de zomer 2006 naar Beiroet vertrok, had hijeen duidelijk doel. Hij wilde aan een boek werken hij wilde Arabisch ler... »
Een abrikoos in de achtertuin de eerste Marokkaanse migranten in Zeist met verhalen van Rachida Lamrabet en Abelkader Benali. »
De weekendmiljonair De ouders van Osama zijn nieuwkomers in het Rotterdam van midden jaren tachtig. Hun leven wordt op z’n kop gezet als de flamboyante buurvrouw Loes aanbelt ... »
Vrijheid Vrijheid is volgens de reformator Maarten Luther (1483-1546) strikt genomen een goddelijke eigenschap of begrip. Zodra wij namelijk nadenken over de vrijheid... »
Vrijheidscolleges In 1941 formuleerde de Amerikaanse president Roosevelt vier vrijheden:Freedom from Fear, Freedom from Want, Freedom of Speech and Expression en Freedom of Wo... »
Reizigers van een nieuwe tijd In de vroege zeventiende eeuw bekeerde Jan Janszoon uit Haarlem zich tijdens zijn Noord-Afrikaanse ballingschap tot de islam. Hij werkte zich met gemak op to... »